Basından Haberler

150 Kişilik Yeni İstihdam, Üretimde Yüzde 50 Artış

2006 yılında hırdavat sektöründe iş hayatına atılan Demir Makine, Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliğine verilen önemin artmasıyla birlikte faaliyet alanına yeni bir sektör daha ekleyerek, iş güvenliği ayakkabısı üretimine geçti. Artan talebe bağlı olarak üretim hacmini artırma planları yapan şirket, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Vakıfbank’tan sağladığı finansmanla, 150 kişilik yeni istihdam ve üretim hacmini yüzde 50 artıracak yatırıma imza attı.

Şirketin 2006 yılında Karaköy’de hırdavat sektörüyle faaliyete başladığını belirten Demir Makine Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Müdürü Burak Demir, bir süre sonra iş güvenliği alanında üretim açığını görerek, bu sektöre de girmeye karar verdiklerini kaydetti. 2012 yılında Arnavutköy Bolluca’da 5 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada, iş güvenliği ayakkabısı üretimine geçtiklerini belirten Demir, hırdavat sektörüyle ilgili işlerini ise 12 bin metrekarelik alanda sürdürdükleri bilgisini verdi. Fason olarak yapılan işlerle birlikte toplamda 450 kişiye istihdam sağladıklarını vurgulayan Burak Demir, ülke ekonomisine olan katkılarını artırarak devam ettirmeyi öngördüklerini dile getirdi.

İş güvenliği alanında faaliyete başladıktan bir süre sonra, artan talepleri karşılamakta güçlük çekince üretim hacmini artırmaya karar verdiklerinin altını çizen Burak Demir, kısa vadeli yatırım için gerekli finansmanı KGF kefaletiyle Vakıfbank’tan kullandıkları krediyle karşıladıklarını anlattı. Bu destekle birlikte yatırım planlarını öngörülenden daha erken gerçekleştirdiklerine değinen Burak Demir, söz konusu yatırım tamamlandığında 150 kişilik ek istihdam sağlanacağını belirtti. Yatırımın aynı zamanda ihracata da katkı sağlayacağına işaret eden Demir, ilave ihracatla birlikte üretim hacminin de yüzde 50 artacağını aktardı.

İhracatta Hedef 20 Milyon Dolar

Yeni yatırımın 2017 yılı Aralık ayında tamamlanmasıyla birlikte, ilk etapta 150 kişilik istihdamın sağlanacağını ancak orta vadede ek istihdamın 300’e yükseleceğini ifade eden Burak Demir, “ KGF ve Vakıfbank nasıl bize güvendiyse, biz de Türkiye ekonomisine güveniyoruz ve ekonomiye katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Piyasaya süreceğimiz yeni ürünlerle birlikte, ihracatımızda da 500 bin dolarlık artış öngörüyoruz.” diye konuştu. Söz konusu yatırımın aynı zamanda Türkiye’nin daha önce ithal ettiği ürünlerin üretimine yönelik olduğu bilgisini de paylaşan Demir, uzun vadede ihracat için 20 milyon dolarlık hedef belirlediklerini kaydetti.

KGF desteğinin firma olarak olumlu katkılarını gördüklerini ancak bu olumlu etkinin birçok firma ve sektöre de yansıdığını ifade eden Burak Demir, “Özellikle yeni yatırım yapmak isteyen veya kapasitesini geliştirmek isteyen şirketlere bu destek büyük katkı sağladı.” Bu aynı zamanda ekonomik hayatta canlanmaya sebep olurken, hem firmaların büyümesine hem de Türkiye ekonomisinin büyümesine ön ayak oldu.” İfadelerini kullandı.
掌握哺乳期丰胸的最佳时间产后丰胸,哺乳过程中,婴儿吸吮乳头的动作会不断刺激母亲乳房内分泌乳汁的乳腺组织丰胸按摩方法,乳腺组织接受外界刺激越多就越发达,这与肌肉运动越多便越结实的道理一样产后丰胸方法。因此,坚持母乳喂养的母亲在哺乳期后,乳房会变得更大、更坚挺,而并非松弛丰胸产品、下垂。